WALL PAINT luxusní barvy na stěny

Jaký je rozdíl mezi Wall Paint barvou na stěny a křídovou Chalk Paint™ barvou?

Křídovou Chalk Paint™ barvu Annie uvedla na trh v roce 1990. Je to vodouředitelná barva navržená zejména pro malování nábytku, avšak její vlastnosti umožňují její použití téměř na každém povrchu od dřeva, laminátu, kovu či textilu. Pomocí křídové Chalk Paint™ barvy dokážete vytvářet různé efekty, malovat pěkně moderně na hladce, ale je výborná také pro vytváření různých efektů patinování a vytváření starých nátěrů. Na závěr jsou dva způsoby, jak nátěr zafixovat – můžete použít Chalk Paint™ vosk nebo Chalk Paint™ lak. Tento typ barvy vyvolal revoluci v oblasti dekorativního malování, neboť umožnil široké veřejnosti použít jeden typ barvy k dotváření stylu ve svých domovech. Ať už barvu použijete na namalování kuchyňské linky, podlahy, zabarvení závěsů, nebo si pomocí ní doladíte různorodý nábytek.

Křídová Chalk Paint™ barva může být použita i na stěnu a je vhodná zejména do starších domů, které vyžadují dokonale prodyšný nátěr na stěně. Nebyla však speciálně pro tento účel vytvořena.

Naopak, nová Wall Paint barva na stěny byla vytvořena přesně na to. Vychází z bohatých zkušeností při výrobě Chalk Paint™ barev. Byla vytvořena tak, aby byla plná kvalitních pigmentů a aby již samotná barva obsahovala ochrannou složku. Není ji tedy na závěr nutné voskovat ani lakovat.

Nejzásadnější rozdíly mezi Chalk Paint a Wall Paint.

  • „ONE STEP = JEDEN KROK“

Wall Paint barva je oproti Chalk Paint™ barvě mnohem odolnější, nevyžaduje ochranu pomocí vosku či laku. Je to jednokrokový (one step) proces.

  • „THE LOOK = VZHLED“

Výsledný nátěr na stěně vypadá jinak. Stěna po použití Wall Paint barvy je matná a vypadá tak „celiství“. Při jejím vytváření bylo záměrem uchovat matný „křídový“ vzhled, který je tak u křídových Chalk Paint™ barev velmi oblíbený. Ovšem velmi jemný odlesk, který je důsledkem použití ochranných složek v barvě, je na stěně mnohem více praktičtější. Stále je však řazena mezi barvy s matným výsledkem.

  • „DURABILITY = ODOLNOST“

Wall Paint stěnová barva je nesmírně odolná a trvanlivá, dá se otírat či omývat. Byla testována nezávislými odborníky a snesla skutečně „drsné“ zacházení. V porovnání s konkurencí v tomto obstála nejlépe. Je tedy vhodná všude tam, kde potřebujete mít odolný a omyvatelný nátěr – do chodby, koupelny, kolem schodiště, v kuchyni, obývacím pokoji či dětském pokoji. Jednoduše všude, kde chcete mít nádhernou stěnu…Chalk Paint™ barva bez ochranné vrstvy tuto extrémní odolnost nemá.

  • „COLOR CHOICES = PALETA ODSTÍNŮ“

Některé z odstínů najdete také v paletě Chalk Paint™ i Wall Paint. Annie však navrhla naprosto 17 nových odstínů ideálních pro použití právě na stěny. Jsou mezi nimi zejména oblíbené neutrální světlé odstíny Chalk Paint™, aby krásně ladily a doplňovaly nábytky malované křídovými Chalk Paint™ barvami.
Chalk Paint je vhodná téměř na všechno, Wall Paint barva je vhodná pouze na stěny, případně zárubně nebo dřevo. Bez podkladového nátěru a důkladné přípravy by Wall Paint barva na hladších površích nedržela. Proto ji nedoporučujeme používat jako alternativu k malování kuchyňských linek či nábytku.
Jednoduché shrnutí: Annie Sloan Wall Paint barvu použijte na stěny a Chalk Paint™ barvu Annie Sloan použijte na nábytek, kuchyňské skříňky, podlahy a na starší stěny, které vyžadují prodyšnost.

Napsat komentář

Dnes 12.7. máme dovolenou, obchod je zavřený Děkujeme za pochopení.