Jak pracovat se štětci Annie Sloan?

Milujeme štětce Annie Sloan ! Jsou vyrobeny s dřevěnou rukojetí a ručně lepeny v Evropě. Kulaté štětce s přírodními štětinami jsou nejlepší na trhu, rozdíl poznáte ve snadném použití, při tvoření finálního povrchu a zjistíte, že ušetříte velké množství barvy, což velmi oceníte! Ploché syntetické štětce jsou také upraveny tak, aby vytvořili co nejhladší a jemný povrch, každé vlákno je postupně zúžené tak, aby tah s barvou nebyl vidět a rozetřel barvu do ztracena.

Jak se o štětec starat?

Po nákupu jakéhokoliv nového štětce (bez ohledu na typ), doporučujeme štětec před používáním nejdříve rozhýbat, pročesat a pak umýt pod vodou s trochou mýdla.

brush1 brush2 brush3
Vždy ho nechte schnout hlavou dolů nebo na rovném povrchu na papírovém ručníku nebo čistém hadříku, aby si udržel tvar štětin a aby voda nepřetržitě neklesala na rukojeť. Pokud ho chcete okamžitě použít znovu, prostě si vezměte ručník nebo utěrku a vytlačte z něj přebytečnou vodu! Stojí to za to používat štětce Annie Sloan?

Ano. Do kvalitních štětců je potřeba investovat, ale vyplatí se to. Jejich design byl navržen podle nejvyšších standardů tak, aby držely jedinečnou konzistenci křídových barev a vosků Annie Sloan. Stejně jako výtvarný umělec nebo make-up artist používá vysoce kvalitní štětce – tak i řemeslník při použití kvalitního štětce vytvoří daleko lépe a rychleji svůj umělecký kousek pomocí Chalk Paint.

Čištění štětce (po projektech)

Všechny kulaté štětce Annie Sloan jsou zcela přírodní, je tedy dobré používat přírodní mýdlo, ideálně tuhé a případně jednou za čas kondicionér. Je to stejné jako s vlasy, toto ošetření je vyživí. Není nutné používat žádnou chemii. Voskovací štětec je dobré vymýt hodně teplou až horkou vodou, raději dvakrát, aby vám zbytky vosku nezaschly na štětinách. Syntetické štětce jdou vymýt rychleji, stačí pod vodou. Nenechávejte štětce stát dlouho ve vodě, není potřeba je “odmočit”, i zaschlou barvu vymyjete pod tekoucí vodou bez problémů.

Nákup štětců je investice. Ale pokud s nimi budete zacházet dobře, vydrží vám desítky let, jelikož Annie Sloan už je vyrábí 30.rokem! A ta potvrzuje, že budou krásně malovat mnoho projektů, které ještě přijdou.