Saténové barvy Annie Sloan

Co jsou SATIN PAINT a jaké jsou jejich výhody?

Jedná se o nejnovější produkt v rodině Annie Sloan barev. SATIN PAINT jsou omyvatelné, otíratelné, rychleschnoucí interiérové ​​barvy na vodní bázi s nízkým obsahem VOC (organické těkavé látky) s velmi jemným 10% leskem. V případě čistého a hladkého povrchu, je nátěr po malování hladký bez viditelných tahů štětce a je velmi odolný. Nátěr je vhodný pro všechny namáhané plochy v bytě: na dveře, podlahové lišty, zárubně, kuchyňské linky, či parapety, ale také na běžný nábytek. Barva je také vhodná na kovové povrchy.

Jaký je rozdíl mezi saténovou barvou a ostatními lesklými krycími nátěry na trhu jako např. silikátové nebo minerální ?

Rozdílný je podíl lesku. Annie Sloan Satin Paint má 10% lesk. Lesklá barva má vyšší lesk než saténová, což znamená, že má vyšší reflexní úroveň, běžně dvakrát vyšší než satén. Lesklý povrch odráží více světla, což znamená, že zvýrazní nedostatky více než saténový povrch. Pokud chcete, aby vaše saténová barva Annie Sloan vypadala lesklejší, naneste vrstvu laku Gloss Chalk Paint Lacquer. Minerální barvy mají matnější povrch, pro napodobení naneste vrstvu Matt Chalk Paint Lacquer na Annie Sloan Satin Paint.

 

Jak si povrch před malováním připravit?

SATIN PAINT barvy nevyžadují náročnou přípravu, avšak malovaný povrch dobře odmastěte a velmi lesklé, lakované povrchy určitě doporučujeme zdrsnit. Povrch před malováním zbavte veškerého prachu, špíny a mastnoty. K odmaštění použijte odmašťovač na vodní bázi, saponát, mýdlo apod. Čím lepší příprava nábytku, tím lepší výsledek na závěr. Příprava kovových povrchů – povrch přebruste, vyčistěte a dobře odmastěte. Kovové povrchy, které již byly malovány také přebruste, zbavte prachu a mastnoty. Použití základní barvy na kov zajistí delší trvanlivost nátěru a také ochrání samotný kov. Myslete na to, že pokud chcete docílit pěkného hladkého povrchu, i podklad musí být hladký:)

Je potřeba použít podkladový nátěr/primer?

Před lakováním doporučujeme plochu přebrousit do hladka. Pokud nechcete povrch brousit, abyste odstranili lesk, přilnavý základní nátěr pomůže saténové barvě přilnout k povrchu a v tomto případě ho doporučujeme. Pokud malujete kuchyňské linky, doporučujeme provést obojí. Použijte buď bezvoskový šelak na staré kusy nábytku, které mohou propouštět třísloviny a fleky od vody nebo penetrační a zpevňující transparentní nátěr Idrotak acrilico, který je i do exteriéru a oba najdete na našem eshopu.

Kolik barvy budu potřebovat?

Vydatnost 750ml balení je 11m² v jednom nátěru. Barva má velmi kvalitní pigmenty a výborně kryje, pro pěkný dokonalý vzhled doporučujeme nanést dvě vrstvy. V případě, že budete malovat tmavý povrch na bílou, počítejte s jednou vrstvou navíc.

Je třeba barvu ředit?

Ne. Barvu je třeba jen velmi dobře promíchat. Je připravena v konzistenci vhodné pro přímé nanášení. Ředit barvu vodou se doporučuje při malování zcela nového ještě nezostřeného dřeva, které je velmi nasákavé. V takovém případě si udělejte řidší verzi barvy (cca 3 díly barvy a 1 díl vody) a naneste na povrch. Vytvoříte tak výbornou podkladovou bázi pro druhou plnou vrstvu. Podobně postupujte, pokud chcete přemalovat velmi tmavý povrch na výrazně světlejší barvu.

Je SATIN PAINT vhodná a na dětský nábytek či hračky?

Ano. Barva je certifikována jako bezpečná pro použití na dětské hračky a nábytek (EU Toy Safety Directive BS EN 71-3-2019.)

Jak dlouho barva schne?

Doba schnutí je přibližně 60minut. Záleží na teplotě a vlhkosti prostředí a také na tloušťce nanesené vrstvy. Druhou vrstvu můžete nanést po 1-2 hodinách, kdy je povrch na dotek suchý. Celková doba tvrdnutí nátěru je přibližně 14 dní. Po této době nátěr získá naprostou tvrdost a odolnost. V případě malování povrchů ve vlhkém prostředí (např. koupelna) nechte jednotlivé vrstvy schnout déle. Během 14 denní doby „tvrdnutí“ nátěru povrch nevystavujte přílišné zátěži a nemyjte jej.

Jak vyčistit štětce a válečky po práci?

Vše vyčistěte teplou vodou přidáním saponátu. Po důkladném vymytí štětce usušte pomocí hadříku a nechte doschnout zavěšené hlavou dolů, aby vám vydrželi co nejdéle.

Jak barvu uskladnit po použití?

Barvu skladujte s suchém a chladném místě. Nevystavujte ji příliš vysokým či nízkým teplotám. Nenechte ji zmrznout. Pokud vám zůstane méně než polovina plechovky, přelijte zbytek barvy do menší vzduchotěsné nádoby. Barva tak vydrží déle. Doporučuje se spotřebovat ji do 6 měsíců od zakoupení.

 

Dnes 12.7. máme dovolenou, obchod je zavřený Děkujeme za pochopení.