Lakování podlahy a proměna dlažby s barvami Annie Sloan

Natírání podlahy je snadný a levný způsob proměny prostoru. Ať už plánujete přemalovat celou podlahu křídovou barvou Annie Sloan nebo udělat něco ozdobnějšího se šablonou, doporučujeme vám nejprve si přečíst celý návod. Tipy na proměnu dlažby s geometrickým vzorem najdete v galerie níže.

Jako povrchovou úpravu je nutné použít podlahový lak Annie Sloan v matné nebo lesklé variantě. Tento čirý vrchní nátěr na vodní bázi vytváří odolný povrch a je vyvinutý pro větší zátěž. Můžete ho také použít na neošetřené, surové dřevo. Lak Annie Sloan se snadno používá a rychle schne.

Nástroje a materiály

Chalk Paint Annie Sloan podle vašeho výběru

Annie Sloan podlahový lak

Velký plochý štětec 

Vysoce kvalitní pěnový váleček 

Miska na namáčení válečku

špachtle

voda

bezvoskový šelak (volitelný – viz pokyny v kroku 2)

Krok 1

Otevřete plechovku s lakem a dobře promíchejte, před použitím a během používání jej znova promíchejte až na dno plechovky. Tím zabráníte separaci a rozmícháte veškerá matovací činidla, která se mohla usadit na dně. Netřepejte, protože by to mohlo způsobit vytvoření vzduchových bublin v povrchové úpravě. U větších ploch použijte více plechovek a nalijte je do větší míchací nádoby, abyste zajistili konzistentní výsledek.

Krok 2

Lak nejprve vyzkoušejte na malé natřené ploše, protože výsledky se mohou lišit v závislosti na původní povrchové úpravě povrchu. Podlahový lak je silně penetrační přípravek a může vytáhnout třísloviny z otevřeného dřeva. Pokud si na dřevě všimnete skvrn, naneste na celou plochu až dvě tenké vrstvy čirého šelaku. To se zvláště doporučuje pro bílé povrchové úpravy, protože vše, co je lakem vytaženo, bude vypadat jako žlutá nebo růžová skvrna. Důrazně doporučujeme nejprve provést zkušební místa, zejména na dřevě z dubu a borovice.

Krok 3

První vrstvu laku Annie Sloan zřeďte malým množstvím vody (10-20%) v samostatné nádobě, pokud ji nanášíte na čerstvé, nenatřené dřevo. Pokud bylo dřevo předtím natřeno, můžete použít lak v plné síle. První vrstva podlahového laku by měla být tenká a nanesena vysoce kvalitním válečkem nebo plochým syntetickým štětcem, ideálně ručně lepeným štětcem od Annie Sloan. Pokud je lak aplikován příliš silně, může to mít za následek zakalený povrch, který je zvláště patrný u tmavších barev. Nechte povrch zaschnout po dobu 10 hodin, ideálně přes noc.

Krok 4

Naneste druhý nátěr v plné síle (bez přidání vody) v opačném směru jako první nátěr, abyste vytvořili rovnoměrný lesk a minimalizovali stopy po válečku nebo štětci. Pokud chcete, můžete použít další vrstvu: je lepší více tenkých vrstev než jedna silná. Před zátěží a chůzí po podlaze nechte finální vrstvu přes noc zaschnout.