Jak správně používat Lacquer jako povrchovou úpravu

Nový Chalk Paint™ lak dodá povrchu vysoce odolnou ochranu, je vhodný do interiéru i exteriéru a byl vyvinut speciálně pro použití s barvami Chalk Paint™. Lak obsahuje UV filtr, aby barvy zůstaly i v exteriéru zářivé, obsahuje velmi malé množství VOC (organické těkavé látky) a je certifikován pro dětské hračky. Je skvělé, že je k dispozici ve dvou variantách, v matné nebo lesklé. Aplikace je možná plochým syntetickým štětcem, pěnovým válečkem nebo stříkací pistolí. Lak je vhodný na ochranu podlah, nábytku v exteriéru a také stoly, skříňky nebo kuchyňské linky.

Jak postupovat?

Ujistěte se, že je povrch suchý a zbavený prachu. Nepoužívejte lak na voskované povrchy!

Použití laku a barvy vždy otestujte na menší ploše, protože finální vzhled závisí od předchozích úprav povrchu. Před použitím lak důkladně promíchejte, nenanášejte příliš tlustou vrstvu. Obsah plechovky vystačí přibližně na 19 m2. Použijte vysoce kvalitní štětec nebo pěnový váleček a nanášejte postupně a rovnoměrně. Pro dosažení jednolitého povrchu lze zředit 10% vody. Lak dosáhne finální tvrdosti po 14 dnech. Lak by měl být suchý a připravený na druhý nátěr po 2 hodinách, ale může to být i déle. Chladnější prostředí a vyšší vlhkost tento čas prodlouží. Pokud budete aplikovat moc tlustou vrstvu laku nebo přetřete další vrstvu moc brzy, hrozí, že povrch bude „mlhavý“, nebo nažloutlý.

TIPY & TRIKY

  • K vytvoření zajímavého kontrastu můžete použít matný a lesklý lak vedle sebe na jednom povrchu.
  • Lesklý lak je obecně odolnější. Pro dosažení extra odolného povrchu naneste nejprve 1-2 vrstvy lesklého laku a následně jednu vrstvu matného laku.
  • Zakalení – při lakování tmavších odstínů nanášejte opatrně tenoučkou vrstvu. Větší nahromadění laku by mohlo způsobit jemné zakalení nátěru do bíla.
  • Prosvítání skvrn – některé dřevěné povrchy dokážou být nevypočitatelné a aplikace laku může způsobit vytažení taninů nebo skvrn z předchozích nátěrů, nebo způsobit zažloutnutí. Vždy nejprve otestujte, jak se lak chová na menším kousku povrchu. Pokud se objeví skvrny, nejdříve ošetřete povrch bezvoskovým šelakem nebo jiným prostředkem proti skvrnám.

Chicago-Grey-bureau-with-Gloss-and-Matt-circle-details-image-1Chicago-Grey-bureau-with-Gloss-and-Matt-circle-details-image-2Napoleonic-Blue-Gloss-floor-and-Matt-GPlan-cabinet-image-4

Napoleonic-Blue-Gloss-floor-and-Matt-GPlan-cabinet-image-3

Venetian-Plaster-style-Gloss-Lacquer-wall-image-3

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

  • Sarka Nosova says:

    07.12.2020

    Dekuji za radu

Napsat komentář

Dnes 12.7. máme dovolenou, obchod je zavřený Děkujeme za pochopení.