VIDEO

UKÁZKY, NÁVODY A POSTUPY

Annie Sloan

Annie použila své znalosti odstínů, barev, pigmentů a dějin umění k rozvoji produktu Chalk Paint™, který v roce 1990 vyvinula.

Od roku 2000, Annie otevřela i prodejnu v Oxfordu, aby předvedla co všechno Chalk Paint™ umí, začala pořádat kreativní kurzy, a nabízet služby interiérového architekta.

Příběhy Made it my own

Dokončili jste váš projekt? Jste připraveni jej sdílet? Postupujte jednoduchými kroky a uložte svou tvorbu v galerii mimo.anniesloan.com

Jedná se o celosvětovou  promo akci Made it my own with Annie Sloan, kde můžete vyhrát úžasné ceny a nechat se inspirovat !

Proměna staré židle

Proměna pomocí dvou odstínů: Antoinette a Paris Grey (100ml), do hodinky je vše hotové a můžete zafixovat vše světlým voskem..

Rustikální komoda I.

Annie Sloan ukazuje, jak používat dva odstíny z palety Chalk PAINT® a vytvořit tak rustikální vzhled s patinou. V tomto videu se dozvíte, jak postupovat při natírání dvou vrstev.

Rustikální komoda II.

Annie Sloan ukazuje, jak vytvořit rustikální venkovský styl s velmi viditelnou patinou. V tomto videu se dozvíte, jak se probrušují dva nátěry z palety Chalk paintpřed tím, než povrch navoskujete.

Rustikální komoda III.

Annie Sloan ukazuje, jak používat dva odstíny z palety Chalk PAINT® a vytvořit tak rustikální vzhled s patinou. V tomto videu se dozvíte, jak finálně používat její Soft Clear Wax.

Moderní retro komoda I.

Annie Sloan ukazuje, jak si vybrat a míchat barvy z palety Chalk paint a vytvořit moderní vzhled z poloviny minulého století.

Moderní retro komoda II.

Annie Sloan ukazuje, jak si vybrat a míchat barvy z palety Chalk paint a vytvořit moderní vzhled z poloviny minulého století.

Moderní retro komoda III.

Annie Sloan ukazuje, jak si vybrat a míchat barvy z palety Chalk paint a vytvořit moderní vzhled z poloviny minulého století.

Kniha Room recipes

Annie Sloan ukazuje, jak si vybrat a míchat barvy z palety Chalk paint a vytvořit moderní vzhled z poloviny minulého století.

Technika dvou barev

Annie Sloan navštívila pořad Home&Family v tv Hallmark, kde vysvětluje vznik barev, jejich vlastnosti a ukazuje různé techniky malování s Chalk paint™.

Chalk paint™ na čalounění

Annie Sloan navštívila pořad Home&Family v tv Hallmark, kde v dalším vstupu ukazuje, jak můžete přetřít celou židli včetně polstrování, jelikož barvy Chalk paint™ drží i na textilu.

Švédská roletka

Jednoduchá technika jak vytvořit švédskou roletu pomocí tkaniny z kolekce Fabric. Vše, co budete potřebovat, je trochu tkaniny, záclonovou tyčku, suchý zip, dřevěnou laťku, metr, sponkovačku, nůžky, špendlíky, a jehlu s nití.

Jednoduché závěsy

Ukázka, jak vytvořit jednoduché závěsy pomocí tkaniny z kolekce Fabric. Vše, co budete potřebovat, je trochu tkaniny, řasící pásku, metr, nůžky, špendlíky, a jehlu s nití.

Polštářky s okrajem

Další ukázka jednoduché techniky k vytvoření polštáře se zdobeným okrajem pomocí dvou tkanin z kolekce Fabric. Vše, co budete potřebovat, je trochu tkaniny, náplň do polštářku, metr, nůžky, špendlíky, a jehlu s nití.

Patina s použitím tmavého vosku

Ukázka techniky přiznané struktury štětce na dýhovaný nábytek, stará skříňka i s úchytky se celá promění v patinový kousek pomocí vybrané barvy Chalk Paint™, světlého a tmavého vosku.

Patina s použitím dvou barev

Technika použití dvou odstínů Chalk Paint™, s cílem vytvořit Shabby Chic kousek nábytku. Jako povrchová úprava – světlý vosk.

Starý toaletní stolek

Návod jak namixovat odstín zeleno-modré barvy Chalk Paint™ a pomocí několika vosků vytvořit zajímavé detaily na starém kousku toaletního stolku.

Kresby na nábytku

Návod na to jak oživit čelní část skříňky ručně malovanou kresbou, ke které budete potřebovat pár malých plochých štětců, vybraný odstín a bavlněný hadřík.

Proměna jídelního stolu

Ukázka jak postupovat krok za krokem při natírání stolu: použití dvou malých velikostí barev Chalk paint (odstín Aubusson a Graphite 100ml), aplikace ozdobných rozet, úprava ozdob pomocí metalické folie a povrchová úprava světlým voskem.

Technika suchého štětce

Pomocí suchého štětce a světle šedého odstínu (mix bílé a šedé) vytvoříte jemně ošoupaný vzhled bez nutnosti použití smirkového papíru.

Proměna čalounění s použitím šablony

Potřebujete: barvu Chalk paint+vodu, mix min. v poměru 1:10 s vodou, jemný smirkový papír (300-400 zrnitost), vodní rozprašovač, savý nechlupatý hadřík, šablonu, malířskou lepící pásku a kvalitní malý a velký štětec

Použití šablony na opěrce židle

Potřebujete: vybranou šablonu, houbičku, tupovací štětec nebo pěnový váleček, papírovou samolepící pásku, případně metr pro vyměření

Mahagonový vzhled na starém dřevě ?

Potřebujete: Napoleonic Blue & Burgundy odstín, štětec, hadřík nebo houbičku, tmavý vosk (2 vrstvy)

Postup, jak natřít čalounění křesla

Potřebujete: barvu Chalk paint, která se zředí s vodou min. v poměru 1:10 , jemný smirkový papír (zrnitost od 250 výš), vodní rozprašovač, savý nechlupatý hadřík, malířskou lepící pásku a kvalitní malý a velký štětec

Proměna nočního stolku ala "brusel"

Potřebujete: vybranou barvu, plochý syntetický štětec, jemný brusný papír, bezbarvý vosk jako povrchovou úpravu

Jak obarvíte kus látky?

Potřebujete: vetší nádobu na obarvení, namixujte vodu s vybraným odstínem, množství zaleží na vás, vše podle požadované intenzity, namáčejte max. 30 min, poté nechte zaschnout na slunci nebo v sušičce, teplo barvu zafixuje. Podle chuti můžete ještě ozdobit textil šablonou a po zaschnutí motiv zafixovat žehličkou. Perte max. na 30°C.

Tónování sedáku židle

Potřebujete: barvu Chalk paint naředěnou cca v poměru 1:10 s vodou, ale záleží na tom, jak chcete mít barvu intenzivní, malířskou lepící pásku a kvalitní plochý štětec

Proměna vintage koše na prádlo

Potřebujete: dva vybrané odstíny Chalk paint, kulatý přírodní štětec, malířskou maskovací pásku

Houpací kůň v novém kabátě

Potřebujete: namixujte bílou barvu s trochou vody, množství zaleží na vás, vše podle požadované intenzity, poté nechte zaschnout, reliéf můžete zvýraznit jiným odstínem (Paris Grey), poté opět použijte bílou barvu, technikou suchého štětce zvýrazníte řezbu. Jako povrchovou úpravu doporučujeme bezbarvý vosk Clear wax.

Industriální patina pomocí černého vosku

Potřebujete: zelený dostín Antibes Green, čirý vosk, černý vosk Annie Sloan, bavlněný hadřík, kulatý štětec, voskovací štětec. Strukturovaný povrch vytvoříte pomocí cik-cak techniky, barvu nechte zaschnout min. 40min, lépe déle pro dokonalé vytvrdnutí. Voskujte a setřete přebytečný vosk suchým hadříkem. Vosk zraje 2-3 týdny do dokonalé tvrdosti.

Aplikace metalické folie na ornament nebo řezby nábytku

Potřebujete: vybranou metalickou fólii (zlato, stříbro, měď), lepidlo Gold size, suchý jemný štěteček, čirý vosk na zavoskování celého povrchu a tmavý nebo černý vosk, pokud chcete vytvořit ostařený vzhled s patinou.