Jak správně používat Lacquer jako povrchovou úpravu

Lacquer je lak určen na ochranu barvy Chalk Paint™,  primárně doporučený na dřevěné nebo betonové podlahy. Samozřejmě je ho možné použít i na nábytek. Má vysokou odolnost a je určen na velmi namáhané plochy. Je možné ho roztírat štětcem, pěnovým válečkem nebo sprejovat. Je na vodní bázy.

Jak postupovat?

1/ Noc před použitím Lacqueru doporučujeme otočit plechovku dnem vzhůru, přímo před použitím ještě dobře promíchejte, netřeste, jelikož by se mohli vytvořit bublinky, které by byly při lakování vidět!

lak1  

 2/ Povrch jemně obruste smirkovým papírem, aby byl opravdu hladký

lak2

3/ Před natírání očistěte povrch od veškerého prachu!

lak3

4/ Na natírání menších ploch a rohů použijte menší syntetický plochý štětec, který je kvalitní a nepouští vlákna, ideálně je štětec Annie Sloan, který je takřka doživotní…;)

lak4

5/ Dbejte na to, aby vrstva byla opravdu tenká! Pokud budete aplikovat moc tlustou vrstvu laku nebo přetřete další vrstvu moc brzy, hrozí, že povrch bude „mlhavý“, nebo nažloutlý

Mezi jednotlivými nátěry se doporučuje lehce povrch zbrousit jemným smirkem a poté otřít od prachu.
První vrstva nátěru by se měla aplikovat jedním směrem, další v opačném.
Mezi jednotlivými nátěry se doporučuje 1-2 hodiny schnutí. Pokud natíráte podlahu, nechte vrstvu proschnout celou noc, než na ní vstoupíte.

Litr Lacqueru vystačí cca na 10 m², ovšem záleží na materiálu.

Upozornění!

Aplikujte Lacquer v tenkých vrstvách a nikdy ne přes voskovaný povrch. Každopádně vosk je možné použít na nalakovaný povrch Lacquerem, zejména Dark Soft Wax, pokud chcete vytvořit efekt patiny.

Za zapůjčení fotek děkujeme http://www.interiorstoinspire.com/

 

Obsah webových stránek www.oookarlin.cz je chráněn podle autorského zákona. Jakékoliv použití obsahu z webových stránek www.oookarlin.cz, textu nebo fotomateriálu,  je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno ! Kopírování lze považovat za plagiátorství.

Napsat komentář